Gönderen Konu: Honda Accord Rölanti Motoru  (Okunma sayısı 6029 defa)

Şampiyon

Honda Accord Rölanti Motoru
« : Ocak 05, 2011, 06:04:46 ÖS »
1990 Model Accord'uma rölanti motoru lazım.
Aracımın motor kodu: F20A.
Sonraki bir çok modelde de kullanılan bir motor.
Elinde olan,bulabilecek,yardımcı olabilecek arkadaşlardan haber bekliyorum.

tarantino

• Co-Admin
Ynt: Honda Accord Rölanti Motoru
« Yanıtla #1 : Ocak 05, 2011, 06:10:57 ÖS »
hangi şehirdesin ve istediğin parçanın temsili bir resmini koyarsan sana yardımcı olurum

Şampiyon

« Yanıtla #2 : Ocak 06, 2011, 08:12:53 ÖS »
Parçanın resmi aşağıdaki gibidir.Sadece su giriş yeri benimkinden biraz farklı ama o da birşeyi değiştirmiyor.
Bursa'da ikamet ediyorum.İl önemli değil sağlam ve hesaplı olur ise kargo ile de alabilirim.
İlginiz için teşekkürler.

Şampiyon

« Yanıtla #3 : Ocak 20, 2011, 10:23:15 ÖÖ »
Yardımcı olabilecek arkadaşların ilgisini rica ediyorum.

mthonda

« Yanıtla #4 : Ocak 20, 2011, 10:51:21 ÖÖ »
tam olarak neden değiştirmek istyorsun

Şampiyon

« Yanıtla #5 : Ocak 20, 2011, 09:06:02 ÖS »
Aracımda rolanti dalgalanması vardı.Biz bu parçayı temizlemek için söktüğümüzde içindeki akerdiyon gibi plastik bir aksam var.onda yırtıklar vardı.
Tamamen sökerek o yırtıkları tamir etttik ve tekrar topladık.
Şimdi araca taktığımda benzin de 1000 ile 1500 arası devirde sürekli dalgalanma yapıyor.
Eski sistem lpg var aracımda lpg ye aldığımda ise devir 3000 de kalıyor aşağıya düşmüyor.
Ben bu parçanın üzerindeki delikleri bir parça sac yardımı ile kapatıp kullanıyorum şu anda.
Ama maalesef aracımın rolantisinde hala dalgalanma var.
Sıralı sistem lpg taktırmak istiyorum ama bu dalgalanma yüzünden sıralı sisteme dönemiyorum.

Bir soru sorsam belki siz veya bir başka arkadaş biliyordur.
Ben o delikleri kapatarak bu parçanın çalışmasını devre dışı bıraktım.Peki bu dalgalanma yine o parçadan dolayımıdır?Yani sonuçta parça tamamen devre dışı diyebilirim.
Bu konuda bakmam gereken başka parça başka bir yer var mı?
Boğaz kelebeğini temziledim.Diğer hava valflerini de temizlettim.

Şampiyon

« Yanıtla #6 : Ocak 24, 2011, 09:07:14 ÖÖ »
Aşağıdaki ilanda yer alan crx rölanti motoru aracıma uyar mı acaba bilgisi olan var mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-88-91-honda-crx-rolanti-motoru-31573579/detay

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #7 : Ocak 24, 2011, 10:15:57 ÖÖ »
Aracımda rolanti dalgalanması vardı.Biz bu parçayı temizlemek için söktüğümüzde içindeki akerdiyon gibi plastik bir aksam var.onda yırtıklar vardı.
Tamamen sökerek o yırtıkları tamir etttik ve tekrar topladık.
Şimdi araca taktığımda benzin de 1000 ile 1500 arası devirde sürekli dalgalanma yapıyor.
Eski sistem lpg var aracımda lpg ye aldığımda ise devir 3000 de kalıyor aşağıya düşmüyor.
Ben bu parçanın üzerindeki delikleri bir parça sac yardımı ile kapatıp kullanıyorum şu anda.
Ama maalesef aracımın rolantisinde hala dalgalanma var.
Sıralı sistem lpg taktırmak istiyorum ama bu dalgalanma yüzünden sıralı sisteme dönemiyorum.

Bir soru sorsam belki siz veya bir başka arkadaş biliyordur.
Ben o delikleri kapatarak bu parçanın çalışmasını devre dışı bıraktım.Peki bu dalgalanma yine o parçadan dolayımıdır?Yani sonuçta parça tamamen devre dışı diyebilirim.
Bu konuda bakmam gereken başka parça başka bir yer var mı?
Boğaz kelebeğini temziledim.Diğer hava valflerini de temizlettim.

sen sorununu baştan anlatsan da bizde sana yardımcı olsak be arkadaş senin büyük bir ihtimal tps(kelebek sensörü) yada map sensörün arızalı
rölanti  motorunu iptal ettikten sonrada aynı düzensizliği yağırsa en büyük  ihtimal tps tendir ben ce aracı anlayan birine göstermelisiniz

Şampiyon

« Yanıtla #8 : Ocak 24, 2011, 11:15:23 ÖÖ »
Bursa'da oturuyorum.Bursa'Da önerebileceğiniz bu arabadan anlayan bir usta var mı?
HAfta sonu Ankara'ya gidiyorum 10-15 günlüğüne Ankara'da da olabilir aslında.

Şampiyon

« Yanıtla #9 : Ocak 24, 2011, 10:11:29 ÖS »
Gaz pedalının takılması yani kelebeğin takılması da aslında bahsettiğiniz tps nin arızalı olduğunu da pekiştiriyor.
Zaman zaman kelebek takılı kalıyor mecburen gaz telinin takıldığı parça altına ufak bir müdahale ile kelebeğin az bir şey açık kalmasını sağlamak zorunda kalıyorum.
Daha önce aktardıklarıma bu yazdıklarımı da eklerseniz sorun tps sensöründen olduğu ortaya çıkıyor.
Yanılıyormuyum acaba?

Ayrıca;
Bu parçanın temizlenmesi,tamir edilmesi vb durum söz konusumu yoksa direk yenisini mi bulmaya çalışıyoruz.
Bu noktada da beni aydınlatırsanız epey bir yol katetmiş olacağım.
İlgi ve alakanız için teşekkürler.

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #10 : Ocak 26, 2011, 11:27:16 ÖÖ »
Bursa'da oturuyorum.Bursa'Da önerebileceğiniz bu arabadan anlayan bir usta var mı?
HAfta sonu Ankara'ya gidiyorum 10-15 günlüğüne Ankara'da da olabilir aslında.

ankaraya gittiğin de bana ulaş seni bir arkadaşa yönlendiriri bu işlerde uzman sana yardımcı olucaktır ve hatta sorununu çözecektir