Gönderen Konu: Brembo caliper  (Okunma sayısı 1754 defa)

brscn

• Ziyaretçi
Brembo caliper
« : Ekim 25, 2008, 11:09:15 ÖÖ »
Arkadaşlar orjinal brembo fren sistemi arıyorum ne kadar maliyetle nerede bulabilirim aracım yeni kasa hb civic uyumluluğu problem yaratır mı?

uc

Ynt: Brembo caliper
« Yanıtla #1 : Kasım 02, 2008, 07:02:10 ÖS »
fiyat konusunda bi bilgim yok ama pahali oldugunu duymustum...
ama sana sormak istedigim bisey war sonucta bizim motor ole cok cok iyi bise degil neden brembo dusunuosun, bence gerek yok sahsi fikrim tabi cok istersen brembo kapaklari war orjinal gibi fiyatida 120 ytl beyaz kirmizi siyah 3 renk war al taktir...
bu urunun uyumlulugu icin kaliperlerinle jantin arasinda en az 3cm olmasi gerek oda war ztn olur yani dusunursen...

quelle

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Kasım 03, 2008, 09:14:18 ÖÖ »
Arkadaşın brembo sormasının nedenini ben gösteriş değil performans için olduğunu düşünüyorum. Ayrıca fren sistemini kuvvetlendirmek için illa ki motorunun çok güçlü olması gerekli değil. Bence her arabaya  uygulanması gereken birşey sonuçta can taşıyorsunuz.

Seko

« Yanıtla #3 : Kasım 03, 2008, 11:45:36 ÖÖ »
Bende yuksek hız icin gerekli cunku 100 ile giderken 40 ve 36 mt de duran iki arac arasındaki fark 200 le fren yapıldıgında 18-20-25 mt ye cıkıyor yani ilk araba durdugunda digeri 50 ile ondekine giriyor :)
Artı olarak arabanın dalması da ayrı problem daha iyi fren performansı kalkıs icin yay da yapmak mantıklı ..