Gönderen Konu: Acil honda civic arıyorum bütçem kısıtlı lütfen yardım edin  (Okunma sayısı 2524 defa)

xxdeo

Merhaba arkadaşlar foruma henüz şimdi kaydoldum sorularıma en iyi sizlerin cevap verebileceğini düşünerek.
Ankara'da yaşıyorum ve öğrenciyim. Ailemin daha önce hiç arabası olmadı bu ilk olacak; fakat fiyat limitim size biraz düşük gelebilir :23.5000 tl.
Aslında çok ideal bir araba bulabilirsem 24.000 e tamamlayabilirim diye düşünüyorum. Benim için önemli olan çok masraf çıkartmayacak ve 2-3 yıl en az kullanılabilecek bir araba bulabilmek; fakat tecrübesizliğimiz dolayısıyla hiçbir fikrimiz yok. Otomatik vites ve lpgli düşünüyorum. Araç lpgli de olabilir uygun bir fiyata alıp ( 22-23 gibi) kendim de taktırabilirim. Ben bu paraya ne talep edebileceğimi iyi bilemediğim için yardım istiyorum. Çok teşekkür ederim şimdiden.

AkSeA07

• AkSeA
Ynt: Acil honda civic arıyorum bütçem kısıtlı lütfen yardım edin
« Yanıtla #1 : Kasım 23, 2013, 01:45:59 ÖS »
Kardeşim Allah hayırlısını versın öncelikle. Bende sen gıbıydım okulu bıtırır bıtırmez 20000 borca gırıp araç aramaya başladım. En son hem çocukluk hastalığım hemde gerçekten araştırmalar sonucu karar vererek 2000 model civic 1.6ies aldım. Memnun muyum eh işte. Eh çünkü aracımın bıraz masrafı var kendımce ondan dolayı. Ama araç olarak sadece araba kullanıcısı olarak bakınca harika. geniş bi aile aracı, cok ekonomık, konforu harıka, surus keyfı mukemmeel, pıyasası akıllara zarar. satarken kolay elden cııkacak bı arac.Tavsıyem Cıvıc olur. Kah eskı kah yenı kasa. cunku japon aracı elektronıkden zıyade mekanık parca aksamı fazla ve mekanıgı motoru saglam ve guzel. O paraya bı cok arac oolur ama cıvıc kadar genıs , motoru sağlam, tutulan nadır araç denk gelır karar senın hangısınde gonlun nıyetın varsa o olsun tabı hayırlısıyla kısısel fıkırlerım benım bunlar.

xxdeo

« Yanıtla #2 : Kasım 23, 2013, 01:57:08 ÖS »
Saol fikirlerin için abicim.tercih sebebim de tamamen söylediğin özelliklerle alakalıç benim baktığım arabalar 1.6 vtec es-ls. bunlar da sanırım 2002 2004 arası modeller. bazı fiyatlar görüyorum yaşadığım yerde 22.5 -25 arası. Bunlar ideal midir piyasasından haberim olmadığı için yardım istiyorum.bir kaç örnek link de verebilirim.

AkSeA07

• AkSeA
« Yanıtla #3 : Kasım 23, 2013, 02:11:16 ÖS »
Kardesim piyasa yuksek bekle biraz istersen. Ben hevesten acele ettim cok hemde 9 ay once arkadasimin 17 ye falan aldigi araci ben 20000 e aldim. Fiyatlar yuksek ama degerli arac bekle elbet uygun bulursun o modelinpiyasasini bilmiyorum ama yardimci olacak arkadaslar var bekle en gec aksama yazanlar olur.

By_emre

« Yanıtla #4 : Kasım 23, 2013, 03:57:33 ÖS »
Fiyatların düşüceğini düşünerek beklemeyin düşmez

Civic Vtec LS 01-05 Modelleri bakın 20-22 Tl arası otomatik temiz ls bulunca alırsınız eğer sık sık bakabilirseniz makyajlı civic düşerse ondan almanız daha iyi olur ama 22 değilde 24 gibi düşer

xxdeo

« Yanıtla #5 : Kasım 23, 2013, 07:07:02 ÖS »
ben de pek bir değişiklik olacağını sanmıyorum, bahsettiğiniz modellerde ls modellere 23.500 vermek çok mu olur acaba ? bir de km olayı var kafama takılan, malum araba eski ve tutuluyor, kmler de 160 binden 220 lere kadar geziniyor. Bunların orjinal olduğunu iddia etmek de zor haliyle. Sizin bu konuda önerebileceğiniz bir şey var mı? otomatik şanzuman ve yüksek km yi sorun çıkarabilecek bir yön olarak düşünmeli miyim?

By_emre

« Yanıtla #6 : Kasım 23, 2013, 07:24:47 ÖS »
ben de pek bir değişiklik olacağını sanmıyorum, bahsettiğiniz modellerde ls modellere 23.500 vermek çok mu olur acaba ? bir de km olayı var kafama takılan, malum araba eski ve tutuluyor, kmler de 160 binden 220 lere kadar geziniyor. Bunların orjinal olduğunu iddia etmek de zor haliyle. Sizin bu konuda önerebileceğiniz bir şey var mı? otomatik şanzuman ve yüksek km yi sorun çıkarabilecek bir yön olarak düşünmeli miyim?

Kilometre olarak ne kadar düşük o kadar iyi ama hondada motor konusunda sıkıntı olmaz yinede 100-150.000 aralığında öncelik olsun
01-04 modelleri arasında 18 ile 23 arası
04-06 modelleri arasında 24 ile 28 arasında değişir. Sen 24.000'e bulursan veya ona yakın perti vs olmayan temiz bir araç kaçırmadan al tabiki aracını alırken servise gösterin ve plakadan sorgulama yapınız :)

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #7 : Kasım 23, 2013, 09:42:44 ÖS »
Benim size bir tavsiyem olacak. Lütfen son limitinize kadar araç almayın. Kenarınızda yine 1 2 bin tl para kalsın. Sonuçta 2. el araç alacaksınız. Olurda bir masrafı çıkarsa hayal kırıklığına uğrarsınız. Hayırlısı olur umarım.

PREDATOR06

« Yanıtla #8 : Kasım 24, 2013, 02:55:09 ÖS »
Es modeli olmadıkca vtec almanı tavsiye etmiyorum. Bunun yerine Civic ies alabilirsin otomatik vites. Uygun fiyatlarada bulursun. Alırken kilometreye çok dikkat et motorunu iyice göster ustaya. Ben 98 model ies aldım 220bin kmde 18.250liraya. Birde motor yaptırmak zorunda kaldım sıfırdan. Janttı lastikti ıvırdı zıvırdı derken araç bana 26bin tlye mal oldu satmak istesem 21 bin liraya çok derler... Onun için hondada motor kmsi önemsiz deme mercedes almıyorsun. Hele birde hor kullanılmışsa elinde kalır hevesle aldığın civic...

xxdeo

« Yanıtla #9 : Kasım 24, 2013, 05:04:31 ÖS »
Neden es olmadıkça tavsiye etmiyorsunuz? bir de 220bin km erken değil mi kafam karıştı açıkçası

xxdeo

« Yanıtla #10 : Kasım 26, 2013, 12:55:02 ÖÖ »

Kilometre olarak ne kadar düşük o kadar iyi ama hondada motor konusunda sıkıntı olmaz yinede 100-150.000 aralığında öncelik olsun
01-04 modelleri arasında 18 ile 23 arası
04-06 modelleri arasında 24 ile 28 arasında değişir. Sen 24.000'e bulursan veya ona yakın perti vs olmayan temiz bir araç kaçırmadan al tabiki aracını alırken servise gösterin ve plakadan sorgulama yapınız :)

Merhaba arkadaşlar bir araç üzerinde düşünüyorum bu aralar. Araba 2004 model (makyajlı kasa diye geçiyo sanırım) 1.6 vtec ls modeli. 170 binde servis kayıtlı ve bakımları eksiksiz yapılmış. Değişensiz, sadece 2 parçasında çizikten dolayı işlem boya olduğu söyleniyor. Yazılan fiyat 25.900 pazarlıklı ancak ben 25 belki biraz daha altına iner sanıyorum çünkü acil denilmekte. Piyasadan bihaberim o yüzden danışma ihtiyacı hissettim. Acele edip ederinin üstüne para verip fazla zarar etmek istemiyorum. Teşekkürler.