Gönderen Konu: kat iptalinden sonra yanan arza lambasını södürdük  (Okunma sayısı 2730 defa)

07_kuzey

kat iptalinden sonra yanan arza lambasını södürdük
« : Aralık 29, 2009, 03:17:28 ÖS »

bu cihaz sayesinde söndü arkadaşlar antalya manvgat bölge bayii bilen eksoz tarafından yapılmıştır ve şuan için hiç bi sorun yoktur
« Son Düzenleme: Aralık 30, 2009, 07:42:08 ÖÖ Gönderen: VTEC »

kadrigunes

Ynt: kat iptalinden sonra yana arza lambasını södürdük
« Yanıtla #1 : Aralık 29, 2009, 07:07:33 ÖS »
lamba söndüde doğru ölçüm yaptığı kesinmi lamba yanmaya bilir ama yanlış ölçüm yapıyorsa başta yakıt herşeyde fark olur

07_kuzey

Ynt: kat iptalinden sonra yana arza lambasını södürdük
« Yanıtla #2 : Aralık 30, 2009, 06:51:37 ÖÖ »
bilgisayra taktık her hangi bi sorun gözükmedi herşey gayet düzgün akış meytre ayarları devir yakıt hepsi süper aa sadece kat iptalinden sonra takıtta bişarz artış oluorr1 depoyla 530 km gidderken 525 km gittik o sorun diil performans süper ama

sicilyalim

Ynt: kat iptalinden sonra yanan arza lambasını södürdük
« Yanıtla #3 : Aralık 30, 2009, 11:12:06 ÖS »
Yahu kaç zamandır arıyorum bir çözüm bulamadım. Benim arıza lamba yanıyordu katı iptal ettim yine yanıyor:) Bu yanıltıcı bi parça var ondan taktım iki sensöre de fayda etmedi. Bu nasıl bişidir? Nerden temin edebiliriz? Ankaradayım. Ben sigortayı söküp takıyorum 150km gidiyo geri yanıyor öyle geçici bi çözüm mü?

sicilyalim

« Yanıtla #4 : Aralık 30, 2009, 11:14:17 ÖS »
Bu arada arabam 2005 Cr-v

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Aralık 30, 2009, 11:14:56 ÖS »
ön taraftaki sensörde takılı kalsın arka taraftaki std olanı takın

sicilyalim

« Yanıtla #6 : Aralık 30, 2009, 11:36:52 ÖS »
Nasıl anlamadım? İki sensörde de yanıltıcı uç takılı.

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Aralık 30, 2009, 11:41:10 ÖS »
işte ikisindede oldumu olmuo ön tarataki (bizim taktımız araçtaki) okuyucu arkadakide yardımcı okuyucu sen şimdi ön tarafın okumasını yanılttın arkadaki kalıo ön okucu sorun yok dio ama arkadaki gereksiz uzatıldıgı için hata gönderio umarım anlıcanız gibi anlatmışımdır

sicilyalim

« Yanıtla #8 : Aralık 30, 2009, 11:43:05 ÖS »
Şimdi anladım :) İlk önce sadece arkaya takmıştı usta; baktı olmuyor buna öndeki sensöre de lazım dedi ona da aldık. Ama hala yanıyor. En kısa zamanda deneyeceğim. İnşallah olur. Teşekkür ederim.

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Aralık 30, 2009, 11:46:54 ÖS »
işte öndeki dogru okudugu için arkadakine gerek kalmıo

sicilyalim

« Yanıtla #10 : Aralık 30, 2009, 11:48:03 ÖS »
Teşekkür ederim. İmkan olsa hemen inip yapabilsem :)

07_kuzey

« Yanıtla #11 : Ocak 02, 2010, 12:52:47 ÖÖ »
arkadaki sensörde ısıya duyarlı sinyal veren 2 adet kaplo var sensörde toplam4 kaplo var birini iptal edip bunim resimde gösterdiğimicadı takdığımızda reset çekip binşyoruz raba şuanda 350 km ye geldi veallahın iznile hala yanmadı ben bu parçayı 100 tl ye taktırttım isteseniz eksozcu arkadaşla görüşmenizi sağlaya bilirim bu parça tamamiyle kendi yatığı bi icat ben memnunum bilginize antalya manavgat bölge bayii bilen ekzos tarfından yapılmıştır tr deilk

muratoxy

• bilen 07
« Yanıtla #12 : Ocak 02, 2010, 04:14:55 ÖS »
lamba söndüde doğru ölçüm yaptığı kesinmi lamba yanmaya bilir ama yanlış ölçüm yapıyorsa başta yakıt herşeyde fark olur

hayır ikinci sensör ölçüm yapmaz sadece katın sağlam olup olmadığını kontrol eder
lakin kat iptal edildiği için geri tepkime basıncı azaldığından ilk o2 sensörü doğru ölçüm yapamayabilir
bu neden le çok az bir yakıt artışı olabilir kısa mesafeli yolculuklarda oysa uzun yolculuklarda araç daha az yakıt tüketir.
kat iptali yapılırken biraz olsun geri tepkime yaratacak bir kat iptaliyle bu sorunda çözülür zaten.